Náš team

spoznajte príbehy členov nášho teamu


Mgr. Martina Nagyová Cert.MDT

Hlavný fyzioterapeut, zakladateľ Fymasu a odborný garant.

Eliška Grmanová

Dipl. fyzioterapeut, masér a výživový poradca.

Bc.Ing. Andrea Kožíková

Pôrodná asistentka, DULA, konzultant a sprievodca tehotenstvom a tiež pôrodom.


Mgr.Martina Nagyová, Cert. MDT

Hlavný fyzioterapeut, zakladateľ centra a odborný garant.

Martina Nagyová - magister fyzioterapie, certifikovaný lektor SM-Systém, certifikovaný terapeut Mc-Kenzie, fyzioterapeut špecialista
Martina Nagyová - magister fyzioterapie, certifikovaný lektor SM-Systém, certifikovaný terapeut Mc-Kenzie, fyzioterapeut špecialista

Ako 15 ročnej mi diagnostikovali skoliózu. Cvičenia na rehabilitácii neprinášali úľavu od bolesti chrbta. Stav sa zhoršoval a prichádzali bolesti hlavy, ktoré sa podobali migréne. Čiastočne mi pomohlo plávanie a jazda na koni. V 18 rokoch sa pridalo vážne zranenie kolena, kde lekári konštatovali čiastočnú invaliditu. Myšlienka vzdať sa športov a zmeniť životný štýl ma prinútila uvažovať. 

Rozhodla som sa pomôcť si sama. Začala som študovať fyzioterapiu a zaoberať sa východnou medicínou.

Vďaka získaným informáciám som pochopila, prečo bola moja rehabilitácia neúspešná. Išlo o liečbu bez cieľa a konceptu. Diagnostika bola zlá neúplná. Pohľad na ľudské telo bol ohraničený a skostnatený. Zistila som, čo treba zmeniť. Dôležité je porozumieť vzťahom v tele, pochopiť, čo s čím súvisí a ako sa na telo pozerať. Treba ho vnímať ako celok, komplex dejov, ktoré na seba nadväzujú a vzájomne spolu súvisia.

Po skončení štúdia fyzioterapie som sa pustila do SM Systému. Snažila som sa pochopiť spôsob uvažovania MUDr. Smíška, jeho západný pohľad na liečbu skoliózy a ochorenia platničiek. Bolesti chrbta, svalové horúčky a až týždenná pracovná neschopnosť mi pripomínajú, že bez správnej bolesti sa nevyliečite. Neskôr som sa začala venovať metóde McKenzie, mechanickej diagnostike a terapii podla Robin Anthony McKenzieho. Dokáže veľmi rýchlo a presne diagnostikovať príčinu ťažkostí a uľaviť od akútnej bolesti. Pri správnej pohybovej liečbe sú výsledky okamžité. Je to spôsob liečby pri ktorej je operácia platničiek a chrbtice až na poslednom mieste. NO BEZ SPRÁVNEJ BOLESTI TO ZASE NEJDE.

Vďaka východnej medicíne som pochopila, aké sú dôležité postoje človeka k sebe samému a okoliu. Na akých princípoch funguje organizmus, v ktorom tkvie celé univerzum. 

Je preto dôležité pochopiť, že pomôcť si vieme jedine sami. Hľadať informácie a vzdelávať sa, posúvať sa. Mať pri sebe pomoc, ktorá vám ukáže cestu po ktorej treba kráčať. Rozumieť svojmu problému a poznať dôvod, prečo vznikol. Získané informácie sa snažím odovzdávať na individuálnych stretnutiach. Prispôsobujem ich zdravotnému stavu a potrebám svojich pacientov. Dbám na to, aby bolo všetko jasné a zrozumiteľné. Prosím pacientov, aby sa nikdy neprestali pýtať.

Odbornosť:

 • magister fyzioterapie,
 • odborná spôsobilosť v diagnostike a liečbe funkčných a štrukturálnych porúch pohybového systému,
 • odborná spôsobilosť v manuálnej medicíne - mobilizačné techniky,
 • certifikovaný lektor metódy MUDr. Smíška SM - Systém,
 • certifikovaný terapeut mechanickej diagnostiky a terapie podľa McKenzieho, (časť A - Drieková chrbtica, časť B - krčná a hrudná chrbtica, časť C - Drieková chrbtica a dolné končatiny, časť D - Krčná chrbtica a horná končatina, kurz E - horné a dolné končatiny pre pokročilých),
 • rozsiahle znalosti relaxačných a regeneračných techník (klasickej masáže, športovej masáže, reflexnej masáže, lymfodrenáže, mäkkých techník a plytkých väzivových techník) ukončene maturitnou skúškou,
 • diplomované znalosti postupov východnej medicíny ako Tuina, bankovanie a moxibúcia,
 • špecialista na predpôrodnú prípravu a popôrodnú starostlivosť, 
 • korekčný tréner,
 • spíker a motivator v oblasti zdravého pohybu a osobnostného rozvoja (rečník mnohých podujatí a firemných akcií)
 • licencovaný odborný zástupca a garant fyzioterapeutov vo Fymase,
 • člen komory fyzioterapeutov,
 • pre rok 2022 bola zaradená do Encyklopédie osobnosti Českej a Slovenskej republiky.


Eliška Grmanová

Diplomovaný fyzioterapeut, masér s maturitou a výživový poradca.

Eliška Grmanová - diplomovaný fyzioterapeut, masér (športový klasický, reflexný)
Eliška Grmanová - diplomovaný fyzioterapeut, masér (športový klasický, reflexný)

Moje prvé skúsenosti s fyzioterapiou boli už v útlom veku. V tedy som netušila, že aj ja budem raz fyzioterapeutkou.

Keď mala moja sestra 3 roky diagnostikovali jej juvenilnú reumatoidnú artritídu. Priebeh bol veľmi ťažký. Počas farmakologickej liečby mala predpísanú pravidelnú rehabilitáciu.

Rodičia robili maximum a ja som chcela tiež ale nevedela som ako. Nebolo to vždy ľahké. Snažili sa, aby cvičila pravidelne a poctivo. Na rehabilitácii sa učili ako doma cvičiť a ja som ich sledovala.  Cvičenia pomáhali a moja sestra sa mohla pohybovať bez bolesti a plaču.

Chcela som vedieť čo môžem spraviť ja. Ako by som jej mohla pomôcť v domácom prostredí.

Nastal čas, kedy som sa mala rozhodnúť čo chcem v budúcnosti robiť a vybrať si školu. Moja cesta k fyzioterapii začala výberom strednej školy - odbor masér. Pri vykonávaní praxe maséra som zistila, že priamy kontakt s pacientom počas liečby je jedným zo základných bodov úspešnej liečby. Nechcela som, aby boli pacienti odo  mňa úplne závislí. Úľava od akútnej bolesti bola len krátkodobá a masáže sa opakovane predpisovali.

Pochopila som, že aby sa moji pacienti cítili dlhodobo dobre, je dôležitá ich vlastná iniciatíva. 

Pokračovala som štúdiom fyzioterapie. Počas praxe som sa zamerala na menší počet cvikov. Sú efektívnejšie a pacient si ich vie ľahko zapamätať.  Na individuálnych terapiách chcem svoje nadobudnuté znalosti štúdiom odovzdávať svojim pacientom. Aby si dokázali pomôcť aj sami, cítili sa dobre a mali plnohodnotný život.

Ucelená starostlivosť o zdravé telo zahŕňa aj správne stravovanie. Rozhodla som sa rozšíriť svoje vzdelanie o štúdium nutričného terapeuta a tým maximalizovať pomoc pri rôznych zdravotných problémoch. 

Verím že, moje nadobudnuté teoretické a praktické znalosti budú prínosom. Vo svojom vzdelávaní pokračujem a ďakujem za možnosti ktoré mi Fymas dáva. Naučiť sa veľa nového, absolvovať kurzy, rozvíjať svoju prax a stretnúť skvelých ľudí. 

Odbornosť

 • diplomovaný fyzioterapeut,
 • špecializuje sa na liečbu pohybom, patológiu svalových zreťazení, dysbalanciu hlbokého stabilizačného systému chrbtice a poruchu posturálnej stabilizácie a centrácie kĺbov, 
 • korekčný tréner, 
 • rozsiahle znalosti relaxačných a regeneračných techník (klasickej masáže, športovej masáže, reflexnej masáže, lymfodrenáže, mäkkých techník a plytkých väzivových techník) ukončene maturitnou skúškou,
 • nutričný poradca,
 • certifikovaný terapeut metódy MUDr. Smíška SM - Systém I. - IV,
 • McKenzie, absolvent časti A - Drieková chrbtica, časti B - krčná a hrudná chrbtica, časti C - Drieková chrbtica a dolné končatiny, časti D - Krčná chrbtica a horná končatina.

Bc.Ing.Andrea Kožíková

Pôrodná asistentka so srdcom duly

Andrea Kožíková - bakalár pôrodnej asistencie, Dula a inžinier ekonómie
Andrea Kožíková - bakalár pôrodnej asistencie, Dula a inžinier ekonómie

Pôrody ma fascinovali odjakživa. Pamätám si ako som hltala film Sestričky s Jiřinou Jiráskovou, alebo pozerala Hru o jablko, kde bola jedna jediná scéna s pôrodom. Len kvôli nej, som bola ochotná pozerať tento film znova a znova.

Od mamy a babky som mala dve úplne odlišné informácie o pôrode. Jedna: pôrod je tá najkrajšia vec na svete. Druhá: je to hrozné, treba to len prežiť. Moja osobná ženská cesta ma priviedla k vlastnému názoru. 

Pôrod je nádherný zážitok, je to prejav obrovskej ženskej sily. ALE: žena musí mať okolo seba oporu, pozitívnu atmosféru, musí sa cítiť bezpečne a musí to byť ona, kto rodí svoje dieťa. Musí si veriť a mať okolo seba láskavých ľudí, ktorí ju podporujú.

Aj napriek tomu, že som vyštudovala ekonómiu v oblasti riadenia financií kde doteraz pracujem, materstvo a pôrodníctvo je moja srdcová záležitosť.

V rokoch 2010-2021 som sprevádzala ženy pri pôrodoch ako DULA. Pomáhala som s dojčením, pripravovala ženy na pôrod. Veľmi ma to bavilo, napĺňalo, dostávala som pozitívnu spätnú väzbu.  Celé ma to posunulo k tomu, aby som sa (aj napriek nie zrovna študentskému veku) rozhodla vyštudovať pôrodnú asistenciu. Všetko to, čo som sa ako DULA naučila, vnímam ako výborný základ pre prácu pôrodnej asistentky.

Splnila som si svoj sen a som pôrodná asistentka so srdcom DULY.

S Martinkou som sa stretla, keď moja dcéra mala problém s kolenom. Kontakt na ňu som dostala, ako inak, od mamičky, ktorú som sprevádzala pri pôrode. Chodila k nej cvičiť. Jej pôrod prebehol veľmi rýchlo a hladko. Od roku 2018 sme s Martinkou začali spolupracovať a naša cesta s budúcimi mamičkami sa začala. 

Skúsenosti z práce s tehotnými ženami ukazujú spojenie fyzioterapie a pôrodnej asistencie ako veľmi dôležitú. Neustálym vzdelávaním a praxou som dospela k poznaniu, že príprava na pôrod je veľmi dôležitá. Ako psychická príprava, získavanie informácií, tak aj fyzická príprava - cvičenie.

Vzájomná spolupráca dvoch medicínskych odborov vytvára ucelený koncept k prístupu starostlivosti o tehotnú ženu a budúcu matku dieťatka. 

Poskytuje ženám komplexnú starostlivosť s individuálnym prístupom (pretože každá budúca mamička je iná a každá má iné potreby). Preto vnímam veľmi pozitívne spoluprácu s Fymasom. Teším sa na každú ďalšiu spoluprácu.

Odbornosť

 • bakalár pôrodnej asistencie,
 • DULA od r. 2010, konzultant a sprievodca tehotenstvom a tiež pôrodom,
 • spíker v oblasti starostlivosti o tehotnú ženu (rečník odborných podujatí),
 • aktívne pôsobí v Bratislave a okolí, pri pôrode sprevádzala už viac ako 100 mamičiek,
 • lektor kurzu Predpôrodnej prípravy a popôrodnej starostlivosti.