Náš team
spoznajte príbehy členov nášho teamu 


Mgr.Martina Nagyová

zakladateľ centra, odborný garant

Bc.Paulína Drinková

fyzioterapeut


Mgr.Martina Nagyová MDT

Zakladateľ centra a jeho odborný garant

Martina Nagyová
Martina Nagyová

Ako 15 ročnej mi diagnostikovali skoliózu. Cvičenia na rehabilitácií neprinášali úľavu od bolesti chrbta. Stav sa zhoršoval a prichádzali bolesti hlavy podobné migréne. Čiastočne pomáhalo plávanie a jazda na koni. V 18 rokoch sa pridalo vážne zranenie kolena kde lekári konštatovali čiastočnú invaliditu. Myšlienka vzdať sa športov a zmeniť životný štýl ma prinútila uvažovať. 

Rozhodla som sa pomôcť si sama. Vyliečiť si skoliózu aj nefunkčnú nohu. Začala som študovať fyzioterapiu a zaoberať sa východnou medicínou.

 Vďaka získaným informáciám som pochopila prečo bola moja rehabilitácia neúspešná. Bola to liečba bez cieľa a konceptu, zlá a neskorá diagnostika, ohraničený a skostnatelý pohľad na ľudské telo. Zistila som čo je treba zmeniť. Porozumieť vzťahom v tele, čo s čím súvisí a ako sa na telo pozerať. Vnímať ho ako celok, komplex dejov ktoré na seba nadväzujú a vzájomne súvisia.

Po skončení štúdia fyzioterapie som sa pustila do SM Systému. Snažila som sa pochopiť spôsob uvažovania MUDr.Smíška. Jeho západný pohľad na liečbu skoliózy a ochorenia platničiek. Bolesti chrbta, svalové horúčky a až týždenná PN mi pripomínajú, že bez správnej bolesti sa nevyliečite. Neskôr som sa začala venovať metóde Mc. Kenzie. Veľmi rýchlo a presne dokáže diagnostikovať príčinu ťažkostí a uľaviť od akútnej bolesti.

Vďaka východnej medicíne som pochopila aké sú dôležité postoje človeka k sebe samému a okoliu. Na akých princípoch funguje organizmus, v ktorom je schované celé univerzum.

Pochopiť, že pomôcť si vieme jedine sami. Hľadať informácie a vzdelávať sa. Mať pri sebe pomoc, ktorá vám ukáže cestu po ktorej treba kráčať. Rozumieť svojmu problému a poznať dôvod prečo vznikol. Získané informácie sa snažím odovzdávať na individuálnych stretnutiach. Prispôsobovať ich zdravotnému stavu a potrebám klienta. Dbám na to, aby bolo všetko jasné a zrozumiteľné. Stať sa rodinným lekárom-fyzioterapeutom.


Bc.Paulína Drinková

Fyzioterapeutka

Paulína Drinková
Paulína Drinková

K fyzioterapií ma priviedol môj záujem o ľudské telo. Čím viac informácií som dostávala, tým viac som ich chcela získať.

Už od detstva ma fascinovalo, aký komplikovaný a dokonalý organizmus ľudské telo predstavuje a ako má každá neviditeľná bunka svoj význam a funkciu. 

Mojim životom ma taktiež sprevádza šport, ktorý je mojou vášňou od útleho detstva. V súčastnosti sa už piatym rokom venujem power-jóge, ktorá do môjho života priniesla pochopenie dôležitosti psychickej stránky zdravia. Zistila som, že heslo ,,Keď rozhýbeš telo, začneš liečiť svoju dušu.´´ je skutočne dobrou radou do života.

Fyzioterapiu som vyštudovala na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave, kde v súčastnosti pokračujem v magisterskom štúdiu. Počas môjho štúdia som sa stretávala s rôznymi postupmi fyzioterapeutov, ktoré neboli vždy v súlade s mojim názorom. A uvedomila som si, že ja to chcem robiť inak. Do Fymasu ma priviedla náhoda, a...

...od prvého rozhovoru s Martinou Nagyovou som vedela, že pracovať pre Fymas bude správnym rozhodnutím. Veľmi ma zaujala vízia, rôznorodosť a individuálny prístup ku klientom.

 Mojou víziou je práve individuálny prístup ku každému klientovi. Tak ako je každý človek jedinečný, tak si aj jeho telo vyžaduje jedinečný prístup terapie. Mojim cieľom je edukovať klientov o prevencii, ako predísť problémom vzhľadom na ich športové či pracovné zaťaženie.