Eliška Grmanová

Diplomovaný fyzioterapeut, masér s maturitou a výživový poradca.


Eliška Grmanová - diplomovaný fyzioterapeut, masér (športový klasický, reflexný)
Eliška Grmanová - diplomovaný fyzioterapeut, masér (športový klasický, reflexný)

Moje prvé skúsenosti s fyzioterapiou boli už v útlom veku. V tedy som netušila, že aj ja budem raz fyzioterapeutkou.

Keď mala moja sestra 3 roky diagnostikovali jej juvenilnú reumatoidnú artritídu. Priebeh bol veľmi ťažký. Počas farmakologickej liečby mala predpísanú pravidelnú rehabilitáciu.

Rodičia robili maximum a ja som chcela tiež ale nevedela som ako. Nebolo to vždy ľahké. Snažili sa, aby cvičila pravidelne a poctivo. Na rehabilitácii sa učili ako doma cvičiť a ja som ich sledovala.  Cvičenia pomáhali a moja sestra sa mohla pohybovať bez bolesti a plaču.

Chcela som vedieť čo môžem spraviť ja. Ako by som jej mohla pomôcť v domácom prostredí.

Nastal čas, kedy som sa mala rozhodnúť čo chcem v budúcnosti robiť a vybrať si školu. Moja cesta k fyzioterapii začala výberom strednej školy - odbor masér. Pri vykonávaní praxe maséra som zistila, že priamy kontakt s pacientom počas liečby je jedným zo základných bodov úspešnej liečby. Nechcela som, aby boli pacienti odo  mňa úplne závislí. Úľava od akútnej bolesti bola len krátkodobá a masáže sa opakovane predpisovali.

Pochopila som, že aby sa moji pacienti cítili dlhodobo dobre, je dôležitá ich vlastná iniciatíva. 

Pokračovala som štúdiom fyzioterapie. Počas praxe som sa zamerala na menší počet cvikov. Sú efektívnejšie a pacient si ich vie ľahko zapamätať.  Na individuálnych terapiách chcem svoje nadobudnuté znalosti štúdiom odovzdávať svojim pacientom. Aby si dokázali pomôcť aj sami, cítili sa dobre a mali plnohodnotný život.

Ucelená starostlivosť o zdravé telo zahŕňa aj správne stravovanie. Rozhodla som sa rozšíriť svoje vzdelanie o štúdium nutričného terapeuta a tým maximalizovať pomoc pri rôznych zdravotných problémoch. 

Verím že, moje nadobudnuté teoretické a praktické znalosti budú prínosom. Vo svojom vzdelávaní pokračujem a ďakujem za možnosti ktoré mi Fymas dáva. Naučiť sa veľa nového, absolvovať kurzy, rozvíjať svoju prax a stretnúť skvelých ľudí. 

Odbornosť

  • diplomovaný fyzioterapeut,
  • špecializuje sa na liečbu pohybom, patológiu svalových zreťazení, dysbalanciu hlbokého stabilizačného systému chrbtice a poruchu posturálnej stabilizácie a centrácie kĺbov, 
  • korekčný tréner, 
  • rozsiahle znalosti relaxačných a regeneračných techník (klasickej masáže, športovej masáže, reflexnej masáže, lymfodrenáže, mäkkých techník a plytkých väzivových techník) ukončene maturitnou skúškou,
  • nutričný poradca,
  • certifikovaný terapeut metódy MUDr. Smíška SM - Systém I. - IV,
  • McKenzie, absolvent časti A - Drieková chrbtica, časti B - krčná a hrudná chrbtica, časti C - Drieková chrbtica a dolné končatiny, časti D - Krčná chrbtica a horná končatina.