Kurzy a prednášky

pre verejnosť

Nutričná terapia

pre sedavé zamestnanie a rekreačný šport

Na internete nájdete veľa informácií o správnom stravovaní a zdravej životospráve. Mnohé z rád si často odporujú. Čomu veriť? Ktorá je tá správna pre vás? Odporúčania vám nedávajú zmysel alebo ste ich nevedeli dlhodobo využiť v praxi? Z každej strany počúvate o rôznych druhoch stravovania a neviete ktorý si vybrať? Stáva sa vám, že keď sa  už odhodláte k zmene, dlho to nevydrží, a rýchlo sa vrátite k starému spôsobu života? Týchto situácii vás s Fymasom chceme vyvarovať a naučiť vás dlhodobej a zdraviu prospešnej ceste k vitálnejšiemu ja. Na kurze sa naučíte ako telo vyživiť a nie ho iba nakŕmiť. Poskytneme vám ucelený pohľad na nutríciu z hľadiska zdravia a plnohodnotného stravovania. Aby ste počas dňa boli schopní dosahovať maximálne výsledky, a plnili si svoje ciele. Pri správnom a plnohodnotnom nutričnom pláne netrpíte únavou a nedostatkom energie. Na workshope sa naučíte, čo to je metabolizmus a ako pracuje. Poradíme vám ako si vytvoriť vlastný jedálniček podľa chuti a potrieb jednotlivca. Rozoberieme si 3 hlavné makroživiny a ich potrebu v jednotlivých jedlách počas dňa. Povieme si mýty a fakty v oblasti stravovania. O hygiene stravovania sa vraví málo a píše ešte menej. My vám vysvetlíme  čo znamená, a prečo je v živote človeka dôležitá. Podrobne si všetko prejdeme na workshope a individuálne sa vám budeme venovať. Kurz prebehne pod vedením Elišky Grmanovej, fyzioterapeutky a odborníčky na výživu.

Na kurze sa naučíte:


Táto prednáška je súčasťou prednáškového cyklu Aktívne leto s Fymasom.


Prečo sme lepší

Program kurzu


Slúži len orientačne. Všetko záleží od otázok. Aby bola problematika poriadne pochopená, venujeme jej viac času a téme sa venujeme dlhšie. 

 • 09 00 - 09 15 Zahájenie kurzu,
 • 09 15 - 11 15 Budem mať bábätko - ako sa pripraviť 1/2,
 • 11 15 - 13 15 Oxitocín - hormón pôrodu 2/2,
 • 13 15 - 13 45 Obedová prestávka, 
 • 13 45 - 15 45 Úľavové techniky počas pôrodu - praktické ukážky a cvičenie 3/5,
 • 15 45 - 17 45 Po pôrode - už neriešim len seba 4/5,
 • 17 45 - 19 00 Starostlivosť o bábätko 5/5.

Pre mamičky je dovolená malá prestávka kedykoľvek. K dispozícii je občerstvenie. So sebou si prineste, písacie potreby, obuv na prezutie alebo hrubé protišmykové ponožky. V sobotu budeme cvičiť, vhodné je priniesť si veci na prezlečenie. 

Ako sa prihlásiť

 1. Registrujte sa na kurz a rezervujte si tak miesto.
 2. Nájdite v rozvrhu Kurz predpôrodná príprava a kliknem na políčko.
 3. Login (mám už vytvorený účet - prihlásim sa) alebo Register (Registrujem sa ako nový člen).
 4. Na cvičenie sa hlási mamička, oteckovia registráciu nevykonávajú.
 5. Platba prebieha online platobnou kartou.
 6. Na vytvorenú, zrušenú alebo preloženú rezerváciu vás upozorníme emailom.
 7. Spravujte si svoj online účet sami - zmena / zrušenie rezervácie cez Login (mám už vytvorený účet - prihlásim sa). Vytvorený účet používate aj na skupinové cvičenia.