Predpôrodná príprava a popôrodná starostlivosť

Intenzívny 5h workshop určený pre budúce mamičky


Čo si vybrať? Online kurz alebo kurz s osobným prístupom. Vo Fymase preferujeme osobný prístup pre zhodnotenie zdravotného stavu každej mamičky. Kombinácia spolupráce pôrodnej asistentky Bc.Ing. Andrejky Kožíkovej a fyzioterapeutky Mgr. Martiny Nagyovej, Cert.MDT vytvára ucelený koncept ako sa o seba starať v tehotenstve ako sa pripraviť na pôrod.

Rady k pôrodu, ktorú pôrodnicu si vybrať, kedy používať pomôcky pre prípravu panvového dna, ako pracujú svaly panvového dna, ako správne dýchať a viac sa dozviete na kurze. Počet miest je obmedzený na 6 mamičiek. Oteckovia sú na kurzu vítaní, ich účasť je bezplatná.

Kurz obsahuje päť prednášok. V každej prednáške vám prinesieme ucelený pohľad na danú problematiku a odpovieme na všetky vaše otázky. Každá prednáška kurzu je vysvetlená dvomi pohľadmi, pôrodnej asistentky a fyzioterapeutky. Pôrodná asistentka vám vysvetlí čo sa bude diať a fyzioterapeutka, prečo je to tak.


Program workshopu


Slúži len orientačne. Všetko záleží od otázok. Aby bola problematika poriadne pochopená, venujeme jej viac času a téme sa venujeme dlhšie. 

 • 09 00 - 09 15 Zahájenie kurzu,
 • 09 15 - 11 15 Budem mať bábätko - ako sa pripraviť 1/2,
 • 11 15 - 13 15 Oxitocín - hormón pôrodu 2/2,
 • 13 15 - 13 45 Obedová prestávka, 
 • 13 45 - 15 45 Úľavové techniky počas pôrodu - praktické ukážky a cvičenie 3/5,
 • 15 45 - 17 45 Po pôrode - už neriešim len seba 4/5,
 • 17 45 - 19 00 Starostlivosť o bábätko 5/5.

Pre mamičky je dovolená malá prestávka kedykoľvek. K dispozícii je občerstvenie. So sebou si prineste, písacie potreby, obuv na prezutie alebo hrubé protišmykové ponožky. V sobotu budeme cvičiť, vhodné je priniesť si veci na prezlečenie. 


Ako sa prihlásiť 

 1. Registrujte sa na kurz a rezervujte si tak miesto.
 2. Nájdite v rozvrhu Kurz predpôrodná príprava a kliknem na políčko.
 3. Login (mám už vytvorený účet - prihlásim sa) alebo Register (Registrujem sa ako nový člen).
 4. Na cvičenie sa hlási mamička, oteckovia registráciu nevykonávajú.
 5. Platba prebieha online platobnou kartou.
 6. Na vytvorenú, zrušenú alebo preloženú rezerváciu vás upozorníme emailom.
 7. Spravujte si svoj online účet sami - zmena / zrušenie rezervácie cez Login (mám už vytvorený účet - prihlásim sa). Vytvorený účet používate aj na skupinové cvičenia.