Hypervolt

hĺbkové uvoľnenie tkaniva


Čo je Hypervolt a ako funguje

Jemná vibračná masáž šije.
Jemná vibračná masáž šije.

Masážna pištoľ využíva kombináciu tlaku a vibrácie. Využívame hlavice rôznej šírky a veľkosti pre lepší stimul svalového vlákna. Ploché hlavice pôsobia viac relaxačne a povrchovo. Ostré hlavice stimulačne a do hĺbky. Vymeniteľné hlavice umožňujú cielene zamerať masážny prístroj na ošetrovaný sval alebo oblasť.

Rýchlosť tlaku a vibrácie je prísne individuálna a závislá od aktuálneho stavu. Pri nesprávnom dávkovaní a zle zvolenom mieste pôsobenia, môže nastať trauma svalového tkaniva a kĺbovej štruktúry. 

Individuálna diagnostika podľa Mc.Kezieho
Individuálna diagnostika podľa Mc.Kezieho

Terapiu masážnou pištoľou vykonáva terapeut na postihnutú oblasť až po komplexnej diagnostike. Vo Fymase sa riadime Mc.Kenzie metódou, MDT mechanickou diagnostikou a terapiou. Vibračná pištoľ má viacero stupňov intenzity. Vždy začíname od najslabšej po najsilnejšiu. Zisťujeme toleranciu pacienta, pri pozitívnej reakcii zvyšujeme stupeň tak, aby terapia zostala príjemná. Odpoveď tela na terapiu neustále sledujeme. 

Vibračnú pištoľ aplikujeme len na veľké svalové skupiny, kde je kosť obalená väčším množstvom svalovej štruktúry. Vyhýbame sa miestam, kde je kosť pokrytá kožou alebo ak sval nemá vo svojej hĺbke tvrdý podklad ale orgány (dutina brušná). Počas a ani po terapii v oblasti chrbtice pacient nesmie hlásiť typické neurologické prejavy ochorenia platničiek. V tomto prípade je terapia prísne kontraindikovaná. Terapiu vo všeobecnosti neodporúčame pacientom s ochorením platničiek, poúrazovým a ani pooperačným stavom.


Účinky Hypervoltu a jeho využitie

Hypervolt, vibračná a masážna pištoľ
Hypervolt, vibračná a masážna pištoľ

Vibračná pištoľ má svoje hlavné zastúpenie v športe. Je súčasťou regeneračného procesu a prevencia svalových horúčok. Pravidelným využívaním masážnej pištole podporujeme správnu činnosť svalov, zdravý a bezbolestný pohyb počas denných činností a cvičenia. Výsledkom týchto zmien je zlepšená činnosť tkanív a svalov v našom tele a zníženie bolestivosti.

Hlavné účinky vibračnej masáže na tele sa prejavujú:

  • zmiernením kŕčov a úľavou akútnej bolesti,

  • regeneráciou po športovom výkone,

  • zlepšením vitality a kondície svalstva,

  • zvýšením lokálneho prekrvenia, čím sa podporuje tok povrchových žíl a lymfatických ciev,

  • zlepšením svalovej činnosti a výživy svalov,

  • rozrušením zrastov v tkanivách,

  • uvoľnenie hlbokých jaziev,

  • zlepšenie športového výkonu.

Hypervolt vo Fymase využívame v rámci individuálnej terapie pred cvičením na namáhané alebo preťažené svaly a svalové skupiny. Zabezpečíme tým správnu funkciu svalov, bezbolestný a voľný pohyb.