Blog

Zo sveta fyzioterapie


Z pohľadu fyzioterapie je jedno či sekcia, cisársky rez bol plánovaný zákrok alebo akútny výkon. Máte drenáž, ste cievkovaná a v ruke máte kanilu. Výsledkom je jazva v podbrušku a bolesti. V článku sa dozviete čo robiť prvých 24 h po zákroku a ako sa o seba a jazvu starať. Vysvetlíme vám kedy a ako začať cvičiť.

O veľkom trapezovom svale ako povrchovom svale tela, ste už počuli mnoho. Poznáte všetky mýty a fakty o tomto svale? Viete ako naozaj funguje, a ako ho cvičiť? V článku sa dozviete prečo je tento povrchový dynamický sval tak dôležitý pre správne držanie tela a hlavne hlavy.

Vytvorením svalovej dysbalancie dochádza k zmene ťažiska tela. K zmene pôsobenia tlaku na jednotlivé kĺby a zmene napätia svalstva. Po určitom čase nastáva preťaženie kĺbov a svalov. Vznikajú bolestivé syndrómy, deformácie a opotrebované štruktúry. Je potrebné sa o sebe dozvedieť viac a predchádzať bolestivým stavom.

Sme ovplyvnení spoločnosťou robiť niečo, čo nie je pre telo prirodzené. Dlhé sedenie za počítačom, núti našu myseľ zabudnúť na prirodzené inštinkt hýbať sa a držať telo v správnom postavení. Objavte tajomstvá správneho držania tela a zistite čo je posturálny syndróm. Ako udržať zdravý chrbát a zmierniť bolesť s jednoduchými cvičeniami.

Ochorenia krčnej chrbtice sú v súčasnej dobe najčastejšie stavy spôsobujúce pracovnú neschopnosť. Pri nesprávnej liečbe sa stav nemusí prinavrátiť do pôvodného stavu. Prečítajte si o prevencii, informujte sa a vzdelávajte sa vo svojom probléme. Naučte sa byť si lekárom, až keď sa všetky možnosti minú, utiekajte sa k operačným zákrokom.