Mgr. Martina Nagyová, Cert. MDT

Hlavný fyzioterapeut, zakladateľ centra a odborný garant.


Martina Nagyová - odoborný garant, fyzioterapeut špecialista
Martina Nagyová - odoborný garant, fyzioterapeut špecialista

Ako 15 ročnej mi diagnostikovali skoliózu. Cvičenia na rehabilitácii neprinášali úľavu od bolesti chrbta. Stav sa zhoršoval a prichádzali bolesti hlavy, ktoré sa podobali migréne. Čiastočne mi pomohlo plávanie a jazda na koni. V 18 rokoch sa pridalo vážne zranenie kolena, kde lekári konštatovali čiastočnú invaliditu. Myšlienka vzdať sa športov a zmeniť životný štýl ma prinútila uvažovať. 

Rozhodla som sa pomôcť si sama. Začala som študovať fyzioterapiu a zaoberať sa východnou medicínou.

Vďaka získaným informáciám som pochopila, prečo bola moja rehabilitácia neúspešná. Išlo o liečbu bez cieľa a konceptu. Diagnostika bola neúplná. Pohľad na ľudské telo bol ohraničený a skostnatený. Zistila som, čo treba zmeniť. Dôležité je porozumieť vzťahom v tele, pochopiť, čo s čím súvisí a ako sa na telo pozerať. Treba ho vnímať ako celok, komplex dejov, ktoré na seba nadväzujú a vzájomne spolu súvisia.

Po skončení štúdia fyzioterapie som sa začala do hĺbky venovať liečebnej metóde SM Systém. Snažila som sa pochopiť spôsob uvažovania MUDr. Smíška, jeho západný pohľad na liečbu skoliózy a ochorenia platničiek. Bolesti chrbta a svalové horúčky mi pripomínajú, že bez správnej bolesti sa nevyliečite. Neskôr som sa začala venovať metóde McKenzie, mechanickej diagnostike a terapii podla Robin Anthony McKenzieho. Dokáže veľmi rýchlo a presne diagnostikovať príčinu ťažkostí a uľaviť od akútnej bolesti. Pri správnej pohybovej liečbe sú výsledky okamžité. Je to spôsob liečby pri ktorej je operácia platničiek a chrbtice až na poslednom mieste. NO BEZ SPRÁVNEJ BOLESTI TO ZASE NEJDE.

Vďaka východnej medicíne som pochopila, aké sú dôležité postoje človeka k sebe samému a okoliu. Na akých princípoch funguje organizmus, v ktorom tkvie celé univerzum. 

Je preto dôležité pochopiť, že pomôcť si vieme jedine sami. Hľadať informácie a vzdelávať sa, posúvať sa. Mať pri sebe pomoc, ktorá vám ukáže cestu po ktorej treba kráčať. Rozumieť svojmu problému a poznať dôvod, prečo vznikol. Získané informácie sa snažím odovzdávať na individuálnych stretnutiach. Prispôsobujem ich zdravotnému stavu a potrebám svojich pacientov. Dbám na to, aby bolo všetko jasné a zrozumiteľné. Prosím pacientov, aby sa nikdy neprestali pýtať. Moje vlastná cesta k zdraviu a skúsenosti s bolesťou mi pomáhajú v praxi. Kto dokáže vášim bolestiam porozumieť viac, než ten kto si s nimi aj sám prešiel. 

Odbornosť:

 • magister fyzioterapie,
 • odborná spôsobilosť v diagnostike a liečbe funkčných a štrukturálnych porúch pohybového systému,
 • odborná spôsobilosť v manuálnej medicíne - mobilizačné techniky,
 • certifikovaný lektor metódy MUDr. Smíška SM - Systém,
 • certifikovaný terapeut mechanickej diagnostiky a terapie podľa McKenzieho, (časť A - Drieková chrbtica, časť B - krčná a hrudná chrbtica, časť C - Drieková chrbtica a dolné končatiny, časť D - Krčná chrbtica a horná končatina, kurz E - horné a dolné končatiny pre pokročilých),
 • rozsiahle znalosti relaxačných a regeneračných techník (klasickej masáže, športovej masáže, reflexnej masáže, lymfodrenáže, mäkkých techník a plytkých väzivových techník) ukončene maturitnou skúškou,
 • diplomované znalosti postupov východnej medicíny ako Tuina, bankovanie a moxibúcia,
 • špecialista na predpôrodnú prípravu a popôrodnú starostlivosť, 
 • korekčný tréner,
 • spíker a motivator v oblasti zdravého pohybu a osobnostného rozvoja (rečník mnohých podujatí a firemných akcií)
 • licencovaný odborný zástupca a garant fyzioterapeutov vo Fymase,
 • člen komory fyzioterapeutov,
 • pre rok 2022 bola zaradená do Encyklopédie osobnosti Českej a Slovenskej republiky.