Príbeh Evy

Bola som vo veľmi zlom stave. Počas terapie som mala ukrutne bolesti. Bola som ochotná to znášať, pretože potom prišla úľava.

Evka a Martina
Evka a Martina

Volám sa Eva a mám 62 rokov.

Dovoľte aby som sa s vami podelila o moju skúsenosť s fyzioterapiou. 

Keď som mala 50 rokov stal sa mi vážny úraz na lyžiach. Naštiepená panva a zlomená kľúčna kosť. Hojilo sa to dobre ale veľmi pomaly. Trvalo dosť dlho kým som bola schopná normálneho pohybu. 

Po ukončení liečby mi predpísali v nemocnici rehabilitáciu. Pozostávala z 10-tich procedúr. Základom bolo 30 minútové cvičenie v bazén. Mala som uvoľňovať to čo bolo stiahnuté. V tom čase som ešte neregistrovala ako veľmi sa mi stiahli svaly, šľachy a úpony na panve. Pre veľké bolesti som intuitívne na nohu dávala pozor a chránila ju. "Časom sa stav zhoršoval, až som sa celkom vykrútila a už som nedokázala stáť dlhšie na nohách ako pol hodinu. Do 1 a pol roka po úraze som si myslela, že skončím doma zatvorená a nebudem môcť nikde chodiť." Neustále zvieravé bolesti v noci mi nedovolili si odpočinúť. 

Môj život bol zrazu jedná veľká bolesť.

Keď už môj stav bol taký zlý, že som nedokázala zájsť k lekárovi, zobral to do rúk môj manžel a povedal: " Stačilo!". 

Našiel mi kliniku, kde som sa dostala k slečne Nagyovej u ktorej som prvýkrát po dlhom čase po prvej terapii pocítila úľavu. Bola som v takom zlom stave, že aj keď to bola ukrutná bolesť počas terapie, bola som ochotná to znášať, pretože potom prišla úľava. O slzách a bolesti ktoré to sprevádzali ani nehovorím. 

Celý rok intenzívnej terapie sĺz a cvičenia s Maťkou, ma postavil na nohy. 

Som vďačná za to, že som našla takú skvelú fyzioterapeutku, ktorá svojou trpezlivosťou a profesionalitou prinavrátila môjmu životu komfort. Je to terapeutka ktorej záleží na pacientoch a chce aby sa mali lepšie. Má záujem o ľudí a chce im pomôcť prinavrátiť komfort života, čo sa dnes vo svete biznisu len tak nevidí. 

Dnes môžem behávať, bicyklovať, plávať aj lyžovať a hlavne spím bez ukrutnej bolesti ktorá ma každú chvíľu zobúdzala. Do dnes chodím 2x za mesiac na fyzioterapiu aj keď je to už 10 rokov, nechcem už nikdy zažiť stav v ktorom som bola.