Príbeh Ľubky

Operáciu som si nevedela, ani nechcela pripustiť.

Ľubka a Martina
Ľubka a Martina

Volám sa Ľubica a mám 65 rokov.

Môj príbeh s bolesťou sa začal naraz a nečakane.

Obrovskú a neprekonateľnú bolesť v oblasti krížov som zacítila v polovici decembra 2017. Prudko rástla každým dňom. Rôzne vyšetrenia, ktoré som absolvovala naznačovali operáciu. Nepomáhali lieky ani infúzie ktoré mi predpísali v nemocnici. 

Operáciu som si nevedela, ani nechcela pripustiť. 

Hľadala som iné, alternatívne riešenia, po ktorých bolesti tiež neustupovali. Raz, keď som kráčala okolo Centra zdravia Fymas som zaklopala. Psychicky zlomená, so slzami v očiach. Privítala ma milá fyzioterapeutka. Dnes viem, že je to Martina Nagyová. So záujmom ma vypočula a vysvetlila mi, že moja bolesť sa dá liečiť. Dohodli sme si termín a začala som sa liečiť. 

Nedávala som tomu veľkú nádej, no dôverovala som jej. 

Liečila som sa pohybom. Veľmi pomaly sme cvičili SM systém. Krôčik po krôčiku. Najskôr na stoličke, potom v stoji. S bolesťou a so slzami v očiach. Neskôr mi pani Nagyová navrhla aj uvoľňovacie techniky podľa SM Systému a bolesť začala postupne ustupovať. Momentálne sa cítim výborne. Vďačím za to hlavne pani Nagyovej. 

Uvedomila som si že každodenné cvičenie mi dáva nádej, a môžem sa cítiť dobre a žiť plnohodnotný život bez bolesti. Teraz viem, že sa moja bolesť naozaj dá liečiť. Našla som miesto kde mi vždy pomôžu! Cítim sa bezpečne. Ale bez pomoci by som to určite nezvládla.

Teraz navštevujem Fymas dvakrát mesačne ale už s úsmevom. Preventívne cvičím a starám sa o seba.