Príbeh Denisa

Dôležité bolo pre mňa nájsť taký spôsob liečby, pri ktorej môžem pokračovať so športom a nebyť doma na dlhodobej PN.

Denis znova v plnom nasadení
Denis znova v plnom nasadení

Volám sa Denis, mám 28 rokov. 

Chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti.

Moje zdravotné problémy vznikli extrémnou záťažou na chrbát. Som profesionálny hasič a venoval som sa silovým hasičským súťažiam TFA a FCC. Behu do schodov (cca 24 poschodí) vo dvojici v zásahovom obleku, dýchacím prístrojom, prilbou, zásahovými topánkami a rukavicami sa venujem dodnes.

Mal som veľký problém s bolesťou chrbta. Znásobovalo sa to neodbornou liečbou a mojou ľahkovážnosťou k danému problému. Bolesti som riešil vyhľadaním rôznych fyzioterapeutov. Liečil som sa v nemenovanom zdravotnom zariadení a nevyhovovalo mi to. Nebol som spokojný s neodbornosťou personálu, striedaní fyzioterapeutov a rôznymi názormi fyzioterapeutov na môj zdravotný problém.

V roku 2019 som natrafil na Fymas. Odporúčanie som dostal od známeho, ktorému vo Fymase veľmi pomohli. Potreboval som veľmi rýchlo vyriešiť môj problém, a preto som ich kontaktoval aj ja. Už po prvej terapii som cítil zlepšenie. Samozrejme bolesť úplne ustúpila správnym nastavením liečby, cvikov ktoré boli už v mojej réžii. 

Dôležité bolo pre mňa nájsť taký spôsob liečby, pri ktorej môžem pokračovať so športom a nebyť doma na dlhodobej PN.

V rámci mojej pracovnej náročnosti a extrémnych súťažiach s vysokou záťažou, nie vždy dokážem dodržiavať zásady svojej liečby a dlhodobej prevencie. Je to niekedy náročné, ale nie je to nemožné. V živote sa riadim pravidlom ako si zariadim, tak mám. Dlhodobú prevenciu považujem za dôležitú, len škoda že som na to prišiel až neskôr ☺

Vo Fymase sú profesionálne služby, profesionálni ľudia a cítim sa tu veľmi dobre, nakoľko je tu dobrá atmosféra. Stará sa o mňa pani Mgr. Martina Nagyová Cert. MDT.

Myslím si, že je vhodné mať rodinného - osobného fyzioterapeuta v zdravotnom zariadení ako prvú pomoc pri riešení zdravotných problémov. Mať v zálohe miesto, kde mi vždy pomôžu, pretože ma poznajú. Poznajú moju prácu a časť môjho súkromia. Aby môj fyzioterapeut vedel veľmi dobre reagovať na rôzne problémy, ktoré vznikajú pri mojej práci alebo športe a Fymas do bodky spĺňa túto možnosť. Fymas odporúčam rodine aj svojim priateľom.

Na záver by som vám rád povedal že všetko sa dá, len treba chcieť. Prevencia je na prvom mieste a zdravie máme len jedno.

Po ľadovej sprche na prvom stretnutí vo Fymase, keď môj zdravotný stav nebol vôbec dobrý som si povedal, že moje telo potrebuje odborníka, ktorý mi pomôže dostať sa do stavu, keď budem môcť fungovať hlavne v práci.

To sa podarilo a ja som si uvedomil, že potrebujem aj oddych a regeneráciu. Aj keď som niekedy ťažký prípad som vďačný Fymasu, že mi veľmi pomohli a ja môžem fungovať ako pred úrazom.