Úľavové techniky počas pôrodu 
pre budúce mamičky 3/5

Prednášať vám bude certifikovaná DULA Andrea Kožíková a fyzioterapeutka Mgr. Martina Nagyová Cert., MDT


Školiteľky Vám odpovedia na všetky potrebné otázky. Dostanete písomne spracované rady, postupy a cviky v obrázkovej aj elektronickej podobe.

Pôrod môžeme považovať za veľmi náročný proces ktorého sa mnohé ženy boja. Strach z neznámeho a nezhody v informáciach z internetového sveta vytárajú neistotu v rozhodnutiach budúcej mamičky. Chceme aby ste sa počas vášho dňa D cítili v bezpečí a mali prehľad o  tom čo sa deje, čo sa bude diať a ako si najlepšie pomôcť. Poznáme techniky a spôsoby, ako sa na deň D vhodne pripraviť. Existujú prirodzené prostriedky, ako pôrod zvládnuť. Medzi základné úľavové techniky patria teplo, dýchanie a úľavové polohy. Povieme si, podľa čoho si vybrať a ako správne používať úľavové techniky. Prejdeme si polohy počas prvej doby pôrodnej, pokiaľ sa naše telo otvára. Budeme sa venovať samotnému narodeniu bábätka. Z pohľadu duly a fyzioterapeutky sa bližšie pozrieme na polohy v druhej dobe pôrodnej. Ako túto časť narodenia dieťaťa zvládnuť s ohľadom na telo matky čo najšetrnejšie. Vysvetľovať budeme medikamentózny spôsob zvládania bolesti, napr. liekom proti bolesti a epidurálu. 

Oteckovia majú vstup zdarma a sú aktívne zapájaní do kurzu. Predpokladáme, že budú pri pôrode, a preto v praktickej časti trénujú polohy 1. a 2. doby pôrodnej spolu so svojou partnerkou.


 Na tretej prednáške sa naučíte:

  • všetko o úľavových technikách,
  • ako si vybrať správne úľavové techniky počas prvej doby pôrodnej,
  • polohy prvej a druhej doby pôrodnej,
  • praktické nácviky polôh prvej a druhej doby pôrodnej so svojou sprevádzajúcou osobou,
  • zostavy cvikov panvové dna a praktické rady pre cvičenie doma,
  • medikamentózny spôsob zvládania bolesti a kedy ich využiť.